KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429134

nr 1342 9134

Olle Blomberg

(1909-1996), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 21x26 cm

Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 19:20:17

Olle Blomberg

Läs mer om Olle Blomberg